Jeśli nie samolot, to co wybrać?

Dzięki rozrostowi taniego latania, co zawdzięczamy budżetowym liniom lotniczym, najkorzystniejszym rodzajem transportu pomiędzy większością polskich i niemieckich a także holenderskich miast stał się właśnie lot samolotem. Jest to najwygodniejszy sposób przemieszczania się a jego prędkość jest nieporównywalna z niczym innym.

Przewóz osób za pomocą samolotu jest po prostu nieporównywalny z niczym innym nawet dzięki wartości, która przy szczypcie powodzenia może być nawet niższa niż proponują to przewozy osób za pomocą paskudnych autobusów. Niestety znajdowanie połączenia w porządnej wartości wymaga przede wszystkim powodzenia, zatem nie można na to liczyć regularnie.

  1. Przewozy do Niemiec, do miast które są w miarę blisko naszej granicy. Jeśli podróżujemy gdzieś dalej, konieczne jest już porządniejsze rozwiązanie. Optymalne są busy do Holandii, które zawiozą nas na obszar w bardzo przyzwoitym czasie a wygoda jazdy może i nie jest porównywalna z samolotem, jednak na pewno bije na łeb autokary i kolej. Jest to także sposób podróżowania całkiem tani.
  2. Bus jest sam w sobie niedrogi, a wszystkie jego koszty są dzielone na całkiem dużo osób. Oznacza to, że busy są zawsze pozostałym wyborem po tanich liniach samolotowych, z jakimi często jest kłopot. Busy do Holandii stały się jakiś czas temu bardzo popularne nie tylko wśród społeczeństwa, które podróżują tam do roboty, ale także nawet wycieczkowiczów.

Podobnie jest jeżeli chodzi o przewozy do Niemiec. Jaki jest sekret tej sytuacji? Dlaczego ludzie przestali jeździć prywatnymi pojazdami lub nie korzystają z własnych samochodów ? Motywów jest parę. Przede wszystkim jazda prywatnym pojazdem staje się coraz droższa. Paliwo u nas sporo kosztuje, a w Niemczech i Holandii jest jeszcze dużo gorzej.

Tankowanie samemu na tak długą wycieczka to poważny koszt. Nawet jeżeli podróżujemy w dwie osoby}. Przewozy osób za pomocą busów mają to do siebie, że na paliwo składa się tutaj więcej osób niezależnie od tego, czy korzystamy z gotowej posługi czy bus jest przez nas wypożyczany i sami organizujemy nim przejażdżkę. Powiedzieć można, że w autobusie przewozy osób pozwalają na jeszcze większe rozłożenie kosztu paliwa, ale tutaj naturalnie wchodzi w grę istota luksusu.

Odrębna ciekawa kwestia jest taka, że w busie jedzie akurat taka liczba osób ażeby można było dla każdej z nich uregulować trasę bez jakichś naprawdę wielkich problemów. Bus jeżdżący do Holandii może zwyczajnie rozwozić ludzi bardzo blisko ich obszaru docelowego a nawet pod same wrota.