Na chwilę, albo na długi czas

Debata pomiędzy zwolennikami dwóch zamiennych rozwiązań , jakimi są konstrukcje stalowe jak również hale namiotowe, ciągnie się w bezgraniczność.

Jeśli jednak spojrzymy na przedsiębiorstwa, które zajmują się wydawaniem takich rozwiązań i zaświadczania usług w tym obrębie, zauważymy od razu, że stanowcza mnogość z nich ma hale namiotowe i konstrukcje stalowe w propozycji w tym samym czasie. W praktyce jest albowiem tak, że hale stalowe są wyjściem proponowanym jednej frakcji odbiorców, a hala namiotowa to wyjście dla większości innych. Rozbieżności czyni tutaj planowane skorzystanie uzyskanej przestrzeni gospodarczej .

Typowa hala namiotowa jest w niezaprzeczalny sposób wiele słabsza niż hale stalowe, chociaż jej baza jest całkiem do nich analogiczna pokrewna. Ma ona jednak głównie charakter szkieletu dla struktury podstawowej, która poświęcona została dla lekkości i prostoty manewrowania nią. W przypadku hal namiotowych możliwe jest chociażby szybkie modyfikowanie konfiguracji, co z wyraźnych względów nie jest prawdopodobne dla silnych obiektów stalowych. Dużą wariancję odegra tutaj zawsze także to, DSC_0126na jak długo przewidujemy wznosić naszą konstrukcję . Każdy następny dzień będzie tutaj orędownikiem solidności. Jeżeli potrzebujemy miejsca wystawienniczego albo po prostu jakiegoś zadaszenia dla prowadzenia naszej działalności w plenerze, hale namiotowe to wybór nawet nie najlepszy , jednak w zasadzie w wielu wypadkach po prostu jedyny . Dobra hala namiotowa jest w zasadzie odpowiednikiem malutkiego domku, czy również klasycznej hali, jednak zachowuje lekkość namiotu, małe koszty projektowania i obsługi jak również daje nam możliwość zagospodarowania jej w sposób niemal dowolny . Żadnym problemem nie jest stworzenie z niej miejsca stosownego dla wzniosłej uroczystości , jednak kłopotliwe nie jest również zapewnienie warunków dla restauracji wariantu fast-food.

Czy hale stalowe mogą tutaj być jakąś sensowną alternatywą dla możliwości, którą jest hala namiotowa? Z jednej strony tak, bo efekt można przy należytym trudzie zdobyć podobny , jednak konstrukcje stalowe są nieporównywalnie trudniejsze do wykonania .

Ich koszty są obiektywnie bardzo wielkie i choć w bardzo wielu wypadkach to one będą wyjściem preferowanym , jednak na pewno nie będą to sytuacje , w których zgłaszana jest wyłącznie krótkoterminowa potrzeba uzyskania miejsca dla swojej działalności . Można w zasadzie zaprezentować alternatywę , w której konstrukcje stalowe, czyli hale stalowe, będą odpowiadały zagadnieniom długoterminowym, a wszelkie hale namiotowe wykorzystamy na szybko .